Stella Polare ELPIGAZ

Stella Polare ELPIGAZ

Firma Elpigaz wprowadza do swojej oferty najnowszy produkt linii ComfortLine , sekwencyjny wtrysk gazu Stella Polare nagrodzony na Międzynarodowych Targach Gas Show 2012 INPRO 2012

Produkt wygrał równierz, ogólnopolski konkurs Napęd Nowej Ery w kategorii Instalacja Nowej Ery i został uznany za najlepszą samochodową instalację gazową.

Nagrodzony sekwencyjny wtrysk gazu STELLA POLARE z linii COMFORTline to najnowocześniejszy wielowarstwowy procesor sterujący. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych emulatorów benzyny odłączenie wtryskiwaczy benzynowych następuje bez przerwania obwodu elektrycznego (opatentowany sposób emulacji wtryskiwaczy benzyny). Ograniczono w ten sposób możliwość wystąpienia jakichkolwiek pików prądowych lub przepięć które skomplikowana diagnostyka pokładowa może interpretować jako błąd. Zastosowana nowoczesna emulacja pozwala na automatyczne dodanie benzyny w przypadku, gdy ustalona dawka gazu okaże się niewystarczająca aby w ten sposób zabezpieczyć silnik przed pracą na ubogich mieszankach.

Wtrysk STELLA POLARE przeznaczony jest do silników z zapłonem iskrowym (benzynowych), 2, 3 i 4 cylindrowych z wtryskiem wielopunktowym (zarówno sekwencyjnym, jak i grupowym), wyposażonych w sondę (sondy) lambda i katalizator. Instalację Stella POLARE można stosować do silników benzynowych wolnossących jak i doładowanych (z turbo doładowaniem), o dowolnej mocy. Instalacja może współpracować z silnikami wyposażonymi w układy diagnostyki pokładowej OBD, nie zakłócając ich pracy.

Sterownik Stella POLARE wyróżnia bardzo szeroki zakres zastosowania, szybki montaż oraz łatwa kalibracja. Jego montaż możliwy jest także w nowoczesnych pojazdach wyposażonych np.: w system start&stop, zmienne fazy rozrządu i sterowania zaworami (MultAir, Valvetronic), oraz dwa bloki sterujące wtryskiem paliwa (silniki typu BOXER, itp.). Sterowniki te stosować można również w autach, w których występuje skomplikowana strategia wtrysku benzyny np. wtrysk wielofazowy lub zmiana wtrysku z sekwencyjnego na semisekwencyjny przy wyższym obciążeniu silnika. Instalacja jest wyposażona we wszystkie czujniki niezbędne do jej prawidłowego funkcjonowania silnika na gazie w różnych warunkach: czujniki temperatury reduktora oraz czujnik temperatury gazu, czujnik ciśnienia gazu, czujnik obciążenia silnika. Sterownik STELLA POLARE wchodzi w skład instalacji gazowych posiadających homologację na zgodność z europejskim regulaminem R 115 dla następujących aut: Audi, BMW, Kia, Mercedes, Mini, Seat, Skoda, Volkswagen, Opel.

Parametry techniczne:

  • Napięcie zasilania: V batt = 9 ÷ 16V
  • Zakres temperatur: -40 ÷ 105oC
  • Prąd spoczynkowy (aktuatory nie pracują): I max 0,5A
  • Prąd spoczynkowy w trybie gotowości: I standby 5mA
  • Wtryskiwacze: I max = 6A, V batt, max =16V
  • Zawory gazowe (2 wyjścia):
  • P max = 50W, I max = 4 (wspólne wyjście)
  • P max = 25W, I max = 2A (oddzielne wyjścia)
  • Ciśnienie gazu: P max = 4,5 Bar

Schemat połączeń:

schemat-polare

Udostępnij ten post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *