Reduktor SILVER firmy KME

Reduktor SILVER firmy KME

kme1

Reduktory Silver firmy KME stosujemy w naszych instalacjach od wielu lat, są to konstrukcje sprawdzone bardzo dobrze zaprojektowane i wykonane.W kolejnej wersji dokonano zmian konstrukcyjnych poprawiających walory użytkowe.
Zmniejszono gabaryty zwiększając przy tym powierzchnię oddawania ciepła, usprawniając przepływ czynnika grzewczego i gazu.Korpus S6 powstaje na obrabiarkach CNC z litego aluminium o wysokim współczynniku przewodnictwa cieplnego. Dzięki wykorzystaniu technologii obróbki skrawaniem nie występuje problem wadliwych korpusów, które zdarzają się gdy są wykonywane metodą odlewniczą, które i tak wymagają obróbki mechanicznej. W przypadku reduktorów KME odlewane są tylko obie pokrywy reduktora. Powierzchnie korpusów wszystkich reduktorów KME są zabezpieczane z wykorzystaniem technologii anodowania, co gwarantuje im wysoką odporność antykorozyjną i nadaje bardzo estetyczny wygląd.

Reduktor kompletowany jest wraz z elektrozaworem gazowym OMB lub VALTEC wyposażonym we wkład filtracyjny fazy ciekłej. W komplecie z elektrozaworem znajduje się złączka do połączenia go z reduktorem oraz akcesoria montażowe (baryłki, nakrętki, podkładki, wkręty do mocowania elektrozaworu jeśli nie jest montowany na złączce przy reduktorze).
Sam reduktor także wyposażono w kompletny zestaw montażowy ze szpilką, nakrętką i płaskownikiem montażowym. W komplecie znajduje się także przewód ze złączem do czujnika temperatury.

kme6

Gama reduktorów KME: od lewej Tur-6 (lakierowany na czarno), Tur-6,Silver S6, Silver FZ6. Podobnie jak w innych reduktorach KME Wszystkie te zabiegi, przy mniejszych wymiarach zewnętrznych pozwoliły na uzyskanie nawet nieco większej niż w przypadku Silvera wydajności. Nowy reduktor pozwala na zasilanie silników o mocach do 160 kW (217 KM) przy ciśnieniu gazu na wyjściu regulowanym w zakresie od 0,6 do 1,7 bara. Masa reduktora uległa nieznacznemu zmniejszeniu z 1,35 kg w przypadku Silvera FZ6 do 1,11 kg dla Silvera S6.

W reduktorach Silver FZ6 i Gold zastosowano drobną, ale pomocną modyfikację. Dodatkowy otwór w korpusie pod blachą przytrzymującą kolanka pozwala na wkręcenie czujnika temperatury w pozycji nie kolidującej z położeniem węży wodnych.

Reduktor Silver S6 jest zasilany standardowym przewodem gazowym 6 mm (M10x1), FZ8 przewodem gazowym 8 mm a wylot gazu wyposażono w króciec o średnicy 12/14 mm.

KME oferuje obecnie 3 podstawowe typy reduktorów: Tur, Silver i Gold, które występują w następujących wersjach:

  • Tur 6 (do 204 KM),
  • Tur 6 lakierowany na czarno (do 204 KM),
  • Silver FZ6 (do 204 KM),
  • Silver FZ8 (do 240 KM),
  • Silver S6 (do 217 KM),
  • Gold FZ8 (do 350 KM),
  • Gold VT (do 350 KM).

Opracował na podstawie mat. własnych oraz poniższych firm.inż. Wojciech Gacek GC AUTOGAZ.

  • KME
  • GAZEO PL.

Udostępnij ten post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *