Wtrysk bezpośredni gazu ciekłego VIALLE LPDI

Wtrysk bezpośredni gazu ciekłego VIALLE LPDI

Jest to najbardziej zaawansowany technologicznie system do zasilania pojazdów gazem dostępny na rynku. System LPdi działa na zasadzie wtrysku benzyny gdzie paliwo jest wtryskiwane bezpośrednio do komory spalania. Dzięki temu kultura pracy (parametry) silnika i właściwości jezdne pojazdu zasilanego gazem zostały zachowane bez zmian.
Sercem instalacji VIALLE LPdi jest chroniony patentem moduł FSU (*moduł zmiany paliwa), który pozwala na płynne zmiany zasilania pomiędzy gazem a benzyną. Moduł ten kieruje wybrane paliwo do pompy wysokiego ciśnienia w silniku, która z kolei powoduje wzrost ciśnienia paliwa do ponad 100 bar tuż przed wprowadzeniem paliwa do komory spalania. Wyjątkowym rozwiązaniem w systemie VIALLE LPdi jest fakt, że rozruch auta następuje również na gazie. W każdej chwili kierowca ma oczywiście możliwość wyboru paliwa naciskając przycisk zamontowany w kabinie. Silniki z wtryskiem bezpośrednim paliwa są stosowane przez większość producentów takich jak: Audi, VW, Skoda, Seat, Kia, Hyundai, BMW, Ford, Peugeot, Mercedes, Fiat, Toyota. Instalacja gazowa VIALLE LPdi pozwala na wykorzystanie oryginalnych części związanych z wtryskiem bezpośrednim zamontowanych fabrycznie w aucie w celu zasilania pojazdu gazem w fazie ciekłej. Ingerencja związana z montażem tej instalacji gazowej jest zatem minimalna. Wykorzystuje się w tym celu m.in.: pompę wysokiego ciśnienia, wtryskiwacze benzynowe, czujniki ciśnienia.
Wszystkie podzespoły są przetestowane i certyfikowane zgodnie z normą EC67-R01.

Vialle LPDI

NALEŻY PAMIĘTAĆ, ŻE JEST TO INSTALACJA GAZOWA ŚCIŚLE DEDYKOWANA – dostępna jest tylko do niektórych modeli aut z listy aplikacji.

WYKAZ POJAZDÓW VIALLE LPdi

Opracował inż. Wojciech Gacek GC AUTOGAZ na podstawie materiałów własnych i firm:

Udostępnij ten post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *